„Alicja w Krainie czarów” i „Zemsta” – przedstawienia teatralne w Chełmskim Domu Kultury, Dzień Wody w Szkole Podstawowej nr 6 w Chełmie, zajęcia edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie i zajęcia edukacyjne w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti – i to wszystko jednego dnia!

Dzisiejszy wyjazd naszych uczniów do Chełma to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Była nauka i zabawa.

Klasy I-III oglądały spektakl „Alicja w krainie czarów” w Chełmskim Domu Kultury, uczestniczyły w Dniu Wody w Szkole Podstawowej nr 6 w Chełmie i odwiedziły Chełmską Bibliotekę Publiczną. Dzień Wody opisaliśmy tu: Dzień Wody w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi (spbukowa.pl). W Bibliotece na naszych uczniów czekały warsztaty LEGO poprzedzone przepiękna opowieścią „Kiedy dorosnę… Marzenia motylego jajeczka”. Dzieci zastanawiały się kim chcą być i jacy chcą być kiedy dorosną. Z klocków konstruowały postacie występujące w opowieści.

Uczniowie z klas IV-VIII odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie zwiedzili wystawę prac chełmskiej pasjonatki malarstwem Anny Buczko., brali udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących hejtu i odwiedzili wszystkie zakątki biblioteki. Koniec wycieczki zwieńczył spektakl teatralny „Zemsta” w Chełmskim Domu Kultury.

Share via
Copy link